Paweł Sala

Inspirujący prelegent, porywający trener, ekspert email marketingu, podcaster

Zobacz co inni sądzą o moich wystąpieniach

Michał Sadowski o Pawle Sali

“Prezentacje Pawła to jedne z tych, o których przesłanie prosisz zaraz po wystąpieniu. Można tam znaleźć trudno dostępny know how, bezcenny z perspektywy dowolnego biznesu internetowego. W Brand24 systematycznie korzystamy z wiedzy zawartej w prezentacjach Pawła.”

Michał Sadowski Brand24 @sadek

Artur Kurasiński o Pawle Sali

“Wystąpienia i prelekcje Pawła zawsze są na najwyższym poziomie merytorycznym. Jego wiedza związana z email marketingiem jest wyjątkowa i godna podziwu.”

Artur Kurasiński @kurasinski

Cezary Lech o Pawle Sali

“Paweł to prelegent z najwyższej półki. Jego prezentacje są nie tylko dobrze ugruntowane merytorycznie, lecz również pełne ciekawych anegdot, które z pewnością nie jednego uczestnika zainspirowały do twórczych i efektywnych działań.”

Cezary Lech Sprawny Marketing @cezarylech

Zaproś mnie na swój następny event

i pozwól zainspirować jego uczestników do lepszego wykorzystania email marketingu w swojej pracy.

lub…

Posłuchaj mojego podcastu

Podcast Email [i] Marketing to rozmowy o email marketingu i nie tylko. Do swoich podcastów zapraszam przedsiębiorców i marketerów. Wspólnie odkrywamy wiele wskazówek i porad dotyczących email marketing, digital marketing czy prowadzeniu firmy.

Kup moją książkę

Książka „Świeże podejście do email marketingu” to niezbędne kompendium wiedzy, dla każdego marketera. Polski autor, polskie przykłady i sprawdzone pomysły na zwiększenie efektywności Twojego newslettera.

Zapisz się na szkolenie

Zwiększ skuteczność swoich działań email marketingowych dzięki szkoleniu Email Marketing Master Class. Dowiesz się, jak stworzyć strategie i zbudować efektywna komunikację z klientami, która przyniesie wymierne efekty dla Twoje firmy.

Cześć, nazywam się Paweł Sala

Od ponad 10 lat jestem aktywnym ewangelizatorem mądrego wykorzystania email marketingu. Przez ten czas współpracowałem z wieloma markami takimi jak L’Oréal, Orange, Triada, Philips, Škoda, Neckermann, Answear, wspólnie opracowując najbardziej efektywne sposoby komunikacji z ich subskrybentami. Nasze kampanie wielokrotnie były nagradzane i wyróżniane na takich konkursach jak Golden Arrow, Mixx Awards, Kreatura czy Webstar Festival.

W ciągu ostatnich lat przeprowadziłem setki wykładów i szkoleń poświęconych efektywnemu wykorzystaniu email marketingu, digital marketingu, optymalizacji konwersji. W moich prezentacjach i szkoleniach skupiam się przede wszystkim na praktycznych poradach i wskazówkach, które może wdrożyć większość marketerów od następnego dnia po prezentacji. Moje doświadczenie w zakresie email marketingu zawsze wspieram porządną dawką wiedzy z zakresu psychologii, socjologii i ekonomi behawioralnej.

Dlaczego email marketing

Jestem współzałożycielem i dyrektorem zarządzającym FreshMaila – prawdopodobnie najbardziej popularnego narzędzia do email marketingu w Polsce. Od ponad 10 lat wspólnie z zespołem rozwijam narzędzie, które sprawia, że email marketing może być uważany za najefektywniejszy kanał marketingowy, a jednocześnie jednym z najprostszych w opanowaniu.

Co miesiąc tysiące marketerów wysyła dziesiątki tysięcy kampanii do praktycznie każdego polskiego internauty za pomocą FreshMaila. Mówiąc wprost co miesiąc klienci FreshMaila wysyłają ponad miliard wiadomości do swoich subskrybentów. Ten fakt sprawia, że opowiadając i doradzając jak optymalizować kampanie newsletterowe i mailingowe bazuje na solidnych danych statystycznych, które pozwalają mi poznać dokładnie zwyczaje polskich subskrybentów newsletterów.

FreshMail - najbardziej popularne narzędzie do email marketingu w Polsce
Książka email marketing

Uwielbiam inspirować na temat email marketingu

Inspirowanie i edukacja w zakresie szeroko rozumianego email marketingu – to dla mnie misja. Poza rolą prelegenta i trenera uwielbiam dzielić się wiedzą w formie pisanej. Jestem autorem książki „Świeże podejście do e-mail marketingu” – pierwszej polskiej książki poświęconej temu zagadnieniu (obecnie dostępne jest trzecie wydanie z roku 2017). Współtworzyłem wiele innych publikacji z zakresu digital marketingu w tym bestsellerowej publikacji wydanej przez PWN – E-marketing – pakiet startowy”.
Regularnie publikuje także w takich czasopismach jak Marketer +, Nowoczesne zarządzanie, Marketing w Praktyce i wielu innych, a także w serwisach branżowych takich jak Marketing przy Kawie czy Interaktywnie.com.


Od 2018 roku prowadzę podcast Email [i] Marketing do którego zapraszam przedsiębiorców i marketerów. Z naszych rozmów możesz wyciągnąć wiele wskazówek i porad dotyczących email marketingu, digital marketingu i tego jak skutecznie prowadzić firmę.

Aktywnie wspieram społeczność marketerów

Od wielu lat angażuję się w tworzenie społeczność digitalowej w Polsce. Jestem jednym ze współtwórców standardów branżowych DIMAQ. To międzynarodowy standard kwalifikacji digital marketingowych. Definiuje niezbędny poziom wiedzy i kwalifikacji specjalistów z obszaru marketingu cyfrowego, pozwala na jego porównywanie i ewaluację.

Od lat kierując pracami grupy ds. email marketingu przy IAB Polska, która odpowiada za realizowanie i ustalanie dobrych praktyk email marketingu w Polsce. Jestem współautorem badań takich jak „Email marketing w liczbach”, które szczegółowo opisują ten rynek w Polsce.

Bardzo chętnie włączam się w pracę mentora w ramach różnych inicjatyw startupowych. Swoją wiedzą dziele się również jako wykładowca wyższych uczelni m.in: Akademii Leona Koźmińskiego, Akademii Górniczo Hutniczej, Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie czy Szkole Głównej Handlowej.

Paweł Sala - ekspert email marketingu

Rozwiej swoje wątpliwości i przeczytaj jak inni oceniają moje wystąpienia.

Jacek Kotarbiński o Pawle Sali

“Paweł ma tę rzadką umiejętność aktywnego zainteresowania swoich słuchaczy oraz dzielenia się z nimi swoją wiedzą i doświadczeniem. Jego szczególna charyzma sprawia, że wystąpienia są naprawdę inspirujące i cenne..”

Jacek Kotarbiński @kotarbinski

Jakub Cyran o Pawle Sali

“Paweł Sala jest jednym z najlepszych mówców jakich znam. Jego wystąpienia są praktyczne, angażujące i pełne wiedzy..”

Jakub Cyran @jakubcyran

Aneta Wątor o Pawle Sali

“Pawła miałam okazję słuchać kilkakrotnie, podczas największych marketingowych konferencji. Doceniam go nie tylko jako głowę aplikacji Freshmail, z której sama korzystam, lecz także jako profesjonalnego mówcę i prelegenta. Lubię go słuchać, popiera swe wystąpienia konkretnymi przykładami, jego wystąpienia słucha się z ciekawością i zainteresowaniem..”

Aneta Wątor @anetawator

Zaproś mnie na swój następny event

i pozwól zainspirować jego uczestników do lepszego wykorzystania email marketingu w swojej pracy.

Proszę wypełnij formularz po prawej stronie – wrócę do Ciebie z odpowiedzią w ciągu 72 godzin.

Bardzo chętnie pojawię się u Ciebie na evencie. Najchętniej dzielę się swoją wiedzą z zakresu email marketingu. Zazwyczaj dostosowuję moje wystąpienie specjalnie pod Twoją publiczność, a także innych prelegentów.

Ponadto bardzo chętnie podzielę się swoją wiedzą z zakresu szeroko rozumianego marketingu i przedsiębiorczości.
Wypełniając formularz zastanów się który temat najbardziej by Ci odpowiadał:

  • Strategia wykorzystania email marketingu w konkretnej branży
  • Skuteczne budowanie baz subskrybentów
  • Lead Nurturing – jak zautomatyzować komunikację z odbiorcami
  • Jak zaprojektować skuteczny newsletter
  • Jak wykorzystać dane w celu optymalizacji działań email marketingowych


Oczywiście to tylko sugestię – jeśli sam masz pomysł – nie wahaj się – napisz do mnie ->